וורדפרס

הכל על וורדפרס

  • שאלות ותשובות
  • אבטחה
  • קישורי עזר
  • וורדפרס בעברית

Wordpressמערכת וורדפרס, היא מערכת קוד פתוח לניהול תוכן, שפותחה בראשיתה, במטרה להקים בלוגים. כיון שכך, בדומה לשם בלוג ולמשמעותו, נבחר השם השם וורדפרס, שנגזר מצירוף שתי המילים באנגלית Word (וורד = דבר) + Press (פרס = עתונות), כלומר דבר העתונות.

רק לאחרונה וורדפרס עברה פיתוח המאפשר לה לשמש גם כפלטפורמה פשוטה נוחה ומשוכללת, יעילה ותקנית, גם להקמת וניהול אתרי אינטרנט שאינם בלוג, כולל הקמת וניהול פורטלי תוכן, חנויות מקוונות, אתרי תדמית, דפי נחיתה, עלונים מקוונים (ניוזלטר) וגם להקמת וניהול רשת אתרים ואפילו רשת חברתית.

למידע נוסף קראות את התשובה לשאלה: מהי מערכת וורדפרס?

Anonymous   2 בינואר 2015  

ניהול אתרמערכת וורדפרס, היא מערכת קוד פתוח לניהול תוכן, שפותחה בראשיתה, במטרה להקים בלוגים. רק לאחרונה וורדפרס עברה פיתוח המאפשר לה לשמש גם כפלטפורמה פשוטה נוחה ומשוכללת, יעילה ותקנית, גם להקמת וניהול אתרי אינטרנט שאינם בלוג, כולל הקמת וניהול פורטלי תוכן, חנויות מקוונות, אתרי תדמית, דפי נחיתה, עלונים מקוונים (ניוזלטר) וגם להקמת וניהול רשת אתרים ואפילו רשת חברתית.

מערכת וורדפרס בנויה כך, שהיא ניתנת להקמה מהירה, בלחיצת כפתור ומילוי כמה שדות. הקמת המערכת הבסיסית של וורדפרס אורכת כ- 10 דק' בלבד.

עם סיום התקנת וורדפרס, נוצר ממשק ניהול לעיצוב האתר או הבלוג והזנתו בתכנים. באמצעות ממשק הניהול של וורדפרס ניתן להזין פוסטים, ליצור עמודים, ליצור קטגוריות, ליצור תגיות, להזין קבצי מדיה (קבצי תמונה, קבצי מוסיקה, קבצי וידאו, קבצי פלאש), להזין קישורים למקורות חיצוניים ברשת האינטרנט, לנהל תגובות של אנשים לפוסטים שנכתבו באתרבלוג, לנהל את עיצוב האתר (ברמה בסיסית) כולל ערכות נושא וידג'טים ותפריטים , להסיר ולהוסיף תוספים (אפליקציות) וכמובן לקבוע את הגדרות הבלוג או אתר האינטרנט שלנו.

כמובן, שעם סיום התקנת מערכת וורדפרס, לפני הזנת התכנים, נרצה להגדיר את וורדפרס, להסיר ממנה דברים מיותרים, להוסיף לה תוספים שחסרים לנו ואולי גם לקבוע את עיצוב הבלוג או אתר האינטרנט שאנו בונים.

קישורים חשובים: וורדפרס בעברית

האם קלות ההתקנה ופשטות מערכת ניהול התוכן של וורדפרס מספיקות כדי להקים לבד אתר אינטרנט תקני, תקין, מאובטח שיקדם את העסק שלכם? סביר להניח שלא, אלא אם יש לכם את הפנאי ואת הסבלנות ללמוד לא מעט דברים נוספים הקשורים בניהול ותחזוקה נכונה של אתר הבלוג שלכם. בנושא זה - היתרונות שבהקמת אתר בלוג על ידי אנשים מנוסים ומקצועיים אפרסם פוסט נפרד.

Anonymous   3 בינואר 2015  

Atar4U - מה זה פוסט?פוסט, באנגלית Post, בתרגום מילולי פרסום. באתר בלוג הכוונה לפרסום של רשומה (מאמר או כתבה או סיפור…).

בדרך כלל יש לפוסט מספר מאפיינים שאינם קיימים בעמודים:

1. פוסט משוייך לפחות לקטגוריה אחת. משמעות הדבר שלמנועי החיפוש קל יותר למצוא את הפוסט.

2. פוסט מפורסם עם תאריך ושם המחבר. שוב המשמעות היא קלות רבה יותר למנועי חיפוש באיתור הפוסט לפי תאריך או שם המחבר.

3. בסיום כל פוסט יהיה מקום לקהל הקוראים להגיב לנאמר בו ובעצם ליצור דיון סביב נושא הפוסט. משמעות הדבר היא, שעם כל תגובה, עמוד הפוסט מתעדכן והופך להיות יותר רלוונטי עבור מנועי החיפוש.

למידע נוסף קראו את התשובה לשאלה: מה ההבדל בין פוסטים לעמודים?

Anonymous   2 בינואר 2015  

Atar4U - קטגוריותמערכת וורדפרס עושה שימוש בקטגוריות. קטגוריה היא קבוצת שיוך. הקטגוריה של וורדפרס היא אמצעי שימושי, אשר מסייע בדברים הבאים:

1. לקבץ יחד פוסטים שונים הקשורים זה לזה.
2. לומר למשתמש ולמנועי החיפוש לאיזה נושא או תחום שייך הפוסט.
3. להקל על המשתמש במציאת התוכן שלך.

למידע נוסף קראו את התשובה לשאלה: מה ההבדל בין קטגוריה לתגית?

Anonymous   3 בינואר 2015  

Atar4U - תגיות וורדפרסמערכת וורדפרס עושה שימוש בתגיות. תגית, בדומה לקטגוריה, היא אמצעי שימושי לשייך פוסטים שונים לאותה קבוצה, אך הפעם לקבוצת משנה מצומצמת וממוקדת יותר. אם הקטגוריות דומות למגרות תיוק, התגיות דומות לתיקיות שבמגרות.

התגיות, בדומה לקטגוריות, מסייעות למשתמש ולמנועי החיפוש למצוא את התוכן שלך ונותנות מידע ראשוני למשתמש על נושא המסגרת של הפוסט.

למידע נוסף קראו את התשובה לשאלה: מה ההבדל בין קטגוריה לתגית?

Anonymous   3 בינואר 2015  

Wordpressבלוג, באנגלית Blog  שזה קיצור או חיבור של המילים Web (רשת) ו log (רישום), כלומר יומן רשת או רשומון.

הבלוג הוא בעצם סוג של אתר אינטרנט, המהווה הוצאה לאור. הרשומות המתפרסמות בבלוג, נקראות פוסטים (פרסומים) והם משויכים לקטגוריה אחת או יותר, מסודרים באופן כרונולוגי (פרסום אחרון למעלה).  בסוף כל פוסט בבלוג יכולים הקוראים להגיב לנאמר בו וליצור דיון סביב נושא הפוסט. הבלוג יכול להיות מן סוג של יומן רשת אישי או עסקי או אקדמי או פוליטי וכן הלאה. הבלוג נותן לכל אדם המעוניין בכך את האפשרות להיות מוציא לאור.

למידע נוסף קראו את התשובה לשאלה: מה ההבדל בין אתר אינטרנט לבלוג?

Anonymous   2 בינואר 2015  

מערכת וורדפרס עושה שימוש בוידג'טים. וידג'ט הוא הכינוי לכלי או לתוכן הניתן להוספה באזורי וידג'ט שהם Atar4U - וידג'טיםסרגלי הצד של הבלוג או של אתר האינטרנט שלך. הוידג'טים מקלים על עיצוב פריסת התוכן באתר או בבלוג שלך.

בין הכלים לשימוש בוידג'טים נמנים למשל:

1. טופס יצירת קשר
2. טופס הרשמה לניוזלטר
3. טופס רכישת מוצר

בין סוגי התוכן לשימוש בוידג'טים נמנים למשל:

1. קיצורים למאמרים או פוסטים אחרונים
2. קוביית תוכן עם מספר טלפון או מסר חשוב אחר.
3. תמונה או מצגת תמונות.
4. סרטון וידאו.

Anonymous   3 בינואר 2015  

Atar4U - תוספי וורדפרס בעבריתמערכת וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בסיסית, אשר כתובה בקוד פתוח ואשר מאפשרת למפתחי אתרים, ליצור תוכנות שמוסיפות למערכת תכונות נוספות. את המערכות האלו ניתן להתקין בצורה פשוטה על המערכת הבסיסית של האתר וכך להוסיף לה תכונות, בדומה לפאזל.

מערכות נוספות אלו נקראות תוספים (Plugins).

בכך טמון סוד ההצלחה של מערכת וורדפרס אשר יש לה אלפי מפתחים בכל רחבי העולם, אשר מסייעים זה לזה בהוספת תכונות מתקדמות לאתרי וורדפרס.

רוב התוספים של וורדפרס, כתובים גם הם בקוד פתוח ומוצעים לציבור המשתמשים ללא תשלום, דרך מאגר התוספים של וורדפרס. נכון לרגע זה יש במאגר התוספים של וורדפרס 35,287 תוספים חינמיים, אשר הורדו כבר יותר מ-815 מליון פעמים.

יש תוספים חינמיים רבים, שהם טובים ושימושיים, אך כמובן שרוב התוספים במאגר מיושנים, אינם מתוחזקים ומותאמים לגרסאות חדשות וסובלים מבעיות אבטחה בגלל שימוש שגוי בקוד.

הרבה ממפתחי התוספים, עשו זאת כי פיתחו מערכת ללקוחות שהם בנו להם אתר והחליטו לשתף את הפיתוח עם הציבור הרחב. במקרים רבים, מפתחים כאלו, מבקשים בצד של לוח הבקרה, תרומה להמשך הפיתוח של התוסף שלהם, אך ביצוע תרומה אינו מהווה תנאי להמשך הפיתוח.

יש גם מפתחי תוספים רבים, אשר מציעים דרך המאגר תוסף חינמי, אבל מציעים במערכת לוח הבקרה, לשדרג לגרסת פרימיום מתקדמת יותר בתשלום. תשלומים אלו עוזרים למפתחים, להמשיך להשקיע, לשפר ולפתח הן את גרסאות הפרימיום והן את הגרסאות החינמיות של התוספים.

דוגמאות לתוספים, אשר אינם חלק מן המערכת הבסיסית של וורדפרס, הם תוספים למערכת טפסי צור קשר, תוסף למערכת הרשמה לניוזלטר, תוסף להזמנת שולחן במסעדה, או תור למספרה/מרפאה/מטפל/פסיכולוג/שיעור פרטי וכד', בוקינג לצימר או בית מלון, ועוד.

תרגמנו עבורכם מאות תוספי וורדפרס לעברית. לרשימה המלאה של תוספי וורדפרס בעברית

חסרה לכם מערכת באתר שלכם ואתם רוצים שנמצא לכם אם היא קיימת ושנתקין לכם אותה באתר?
חסרות תכונות במערכת של האתר שלכם ואתם רוצים שנשפר אותה?
חסרה לכם מערכת באתר שלכם ואתם רוצים שנפתח אותה עבורכם?

צרו קשר

Anonymous   3 בינואר 2015  

Atar4U - ערכת נושא של וורדפרסמערכת וורדפרס עושה שימוש בערכות נושא. ערכת הנושא של וורדפרס היא אוסף של קבצים שפועלים יחד ליצירת ממשק גרפי עם עיצוב מאחד לבלוג או לאתר האינטרנט שאתם בונים. ערכת הנושא היא בעצם התבנית שיוצרת מראה אחיד לאתר. מערכת וורדפרס מגיעה עם ערכת נושא, בסיסית וטובה, המהווה מודל לפיתוח של ערכות נושא נוספים ע"י מפתחי אתרי אינטרנט. נכון להיום, ערכת הנושא המהווה ברירת המחדל של התקנת וורדפרס היא ערכת הנושא 2015. ערכות הנושא הקודמות עדיין נתמכות ומעודכנות.

גם ערכות הנושא, בדומה לתוספי וורדפרס, מפותחות על-ידי מפתחים רבים ברחבי העולם וכוללות ערכות נושא חינמיות וערכות נושא פרימיום בתשלום. במאגר ערכות הנושא של וורדפרס יש נכון להיום 2,931 ערכות נושא עם יותר מ-122 מיליון הורדות, אשר ניתנות להורדה בחינם. לא כל ערכות הנושא תומכות בכתיבה וסידור תפריט מימין לשמאל.

Anonymous   4 בינואר 2015  

domainכתובת ה URL של דפי התוכן שלך, מאפשרות למנועי החיפוש ולגולשים להתחבר אל התוכן שלך. לכן הם חשובים. משתמשים ישתמשו בכתובת זו כדי לשתף את התוכן שלך וגם אתרים אחרים או מיילים שמקשרים אל התוכן שלך משתמשים בכתובת ה URL.

מערכת וורדפרס מאפשרת להגדיר את מבנה הקישורים של דפי התוכן שלך. אפשרות זו נמצאת בתפריט המשנה של 'הגדרות' בלוח הבקרה של וורדפרס. ברירת המחדל נותנת לעמודים שנוצרים במערכת שם מספרי. זהו שם מספרי שמבטא את המספר המזהה של התוכן בטבלה במסד הנתונים של האתר. זו האפשרות הגרועה ביותר לבחור בה, כי אין בה שום ידידותיות למשתמש וגם לא העברת מידע לא למנועי החיפוש ולא לגולש. אמנם, ניתן לשנות בכל עת את כתובות הURL של תוכן שלך, אך זה יגרום לקישורים ישנים יותר, לא לעבוד ולהוביל לדפים שלא קיימים יותר עם הודעת שגיאה 404.

נכון, שאפשר לפתור את הבעיה הזו בעזרת הפניה מחדש לכתובת החדשה (הפניה 301), אבל אין ספק, שהכי כדאי לחשוב על כך מראש, עם הקמת האתר ולקבוע עם הקמתו את מבנה הקישורים.

במדריך לתחילת העבודה עם אופטימיזציה למנועי חיפוש של Google של אתר למנועי חיפוש של Google מוסבר מפורשות, שכדאי לכלול מילות מפתח בשורת הכתובת של האתר.

[su_quote cite="מדריך לתחילת העבודה עם אופטימיזציה גרסה 1.1 למנועי חיפוש של Google" url="https://static.googleusercontent.com/wp-content/uploads/www.google.co.il/en/il/intl/iw/webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide-iw.pdf"]

יצירת קטגוריות ושמות קבצים תיאוריים עבור המסמכים באתר האינטרנט שלך יכול לעזור לך לארגן טוב יותר האתר אך גם לאפשר סריקה טוב יותר של המסמכים שלך על-ידי מנועי חיפוש. כמו כן, היא יכולה ליצור כתובות URL נוחות ו"ידידותיות" יותר עבור אנשים הרוצים לקשר אל התוכן שלך. מבקרים עלולים להירתע מכתובות URL ארוכות מאוד ומעורפלות, המכילות מילים מוכרות מעטות .

כתובות URL כאלה עלולות להיות מבלבלות ולא ידידותיות. למשתמשים יהיה קשה לזכור את ה - URL או ליצור אליו קישור. כמו כן, משתמשים עשויים לחשוב כי חלק מה - URL אינו נחוץ, בייחוד אם ה - URL כולל פרמטרים בלתי מוכרים רבים. הם עלולים להשמיט חלק זה ולנתק את הקישור.

משתמשים מסוימים עשויים לקשר את הדף שלך תוך שימוש ב - URL של הדף כטקסט הקישור (anchor text). אם ה - URL שלך מכיל מילים רלוונטיות, הוא מספק למשתמשים ולמנועי החיפוש מידע רב יותר על הדף מאשר מזהה או פרמטר בעל שם מוזר [/su_quote]

בשורה תחתונה, רצוי לכלול מילות מפתח בשורת הכתובת, כי זה יעזור לקדם אותן במנוע החיפוש.

כדי לעשות את זה, מערכת וורדפרס מציעה מספר אפשרויות בלוח הבקרה תחת הלשונית 'מבנה קישורים' (באנגלית Permalinks). באופן אישי, אני נוטה לבחור באפשרות של שם הפוסט, כי בדרך-כלל הוא כולל מילות מפתח הקשורות לנושא הפוסט.

לקוראי האנגלית שביניכם, המעוניינים בכך, ניתן לקרוא עוד על האפשרויות שמציעה וורדפרס במדריך של wordpress.org. למידע נוסף על התגיות האפשריות לשימוש במבנה הקישורים ולמידע טכני על השינוי שנוצר בקובץ htaccess. בעקבות קביעת מבנה הקישורים ניתן לקרוא בפרק Using Permalinks בקודקס של וורדפרס.

מתחת לבחירת מבנה הקישורים, מציעה מערכת וורדפרס אפשרות מתקדמת לבחירת שם בסיס לקטגוריות ולתגיות. שם ברירת המחדל של וורדפרס לקטגוריות זה 'קטגוריה', ולתגיות 'תגית'.

מבנה קישורים במדריך וורדפרס של Atar4U

Anonymous   8 בינואר 2015  

domainהסלאג (Slug) הוא קבוצת מילים המתארות את הפוסט או העמוד שלך ומופיעות כחלק משורת הכתובת שלהם. הסלאג משמש למבנה הקישורים וניתן לעריכה מתחת לשם הפוסט או העמוד.

 למה כדאי להשתמש בסלאג?

הסלאג מסייע למשתמש ולמנועי החיפוש למצוא את התוכן שלכם, ולכן עוזר להביא תנועה אורגנית לאתר או להחזיר אליה תנועה באמצעות הפניית 301.מדריך וורדפרס - מה זה סלאג?

כפי שניתן לראות בצילום המסך לעיל, מערכת וורדפרס, מגדירה אוטומטית את הסלאג כשם הפוסט, אם כך הגדרנו בהגדרות מבנה הקישורים, אך השתמשתי באפשרות עריכת הסלאג כדי לקצר אותו (מסומן בצהוב). הקידומת 'שאלות' היא שם הבסיס שנתתי לקטגוריית שאלות.

מערכת וורדפרס מאפשרת לערוך סלאג הן לפוסטים ולעמודים, וגם לקטגוריות ולתגיות.

המלצות לעריכת הסלאג

1. קצר ופשוט
2. תיאור ענייני הכולל את מילת המפתח העיקרית של התוכן.
3.להימנע מסיומת 2 - סיומת הניתנת לסלאג שכבר קיים במערכת.
4. לא לשנות את הסלאג לאחר הפרסום, אלא אם זה ממש הכרחי.שינוי הסלאג ישנה את כתובת ה URL של הדף וזה עלול לגרום לקישורים שנוצרו במנועי חיפוש ואתרים אחרים להיות משובשים.

מה לעשות כשיש כבר בלאגן גדול בסלאגים של האתר שלכם?

אם פונקציית הסלאג לא נלקחה בחשבון בתחילת העבודה על האתר, ואתם שמים לב שיש בלגן גדול בסלאגים שלכם, שעלול לפגוע בדירוג האתר בטווח הארוך, האפשרות הטובה ביותר היא להשתמש בהפניה 301. לצורך זה צריך לערוך את קובץ htaccess. או להשתמש בתוסף שמקל עליכם את העבודה. התוסף החינמי הטוב והנפוץ לשימוש למטרה זו הוא התוסף Redirection או לחילופין התוסף Simple 301 Redirect.

Anonymous   14 בינואר 2015  

תמיכה
>