מה ההבדל?

לפניכם מאגר של שאלות ותשובות בנושא וורדפרס עם מנוע חיפוש פנימי. שאלות אלו מופיעות בקטגוריית "מה ההבדל". אם יש לכם שאלה שאין עליה כאן תשובה, אתם מוזמנים להוסיף את השאלה שלכם ונענה בהקדם. כדי לשאול חובה להירשם במערכת. בכל עמוד באתר ניתן להוסיף שאלה בתחתית העמוד. אם אינכם רשומים עדיין, ההרשמה לאתר כאן.

אתר אינטרנט או בלוג?

אז אם במערכת ניהול תוכן של וורדפרס מקימים בלוגים ואתרי אינטרנט, אז מהו בעצם ההבדל בין בלוג לאתר אינטרנט? מבולבלים? אז בואו ונעשה סדר בדברים:

מהו בלוג?

בלוג, באנגלית Blog  שזה קיצור או חיבור של המילים Web log, כלומר יומן רשת או רשומון.

הבלוג הוא בעצם סוג של אתר אינטרנט, המהווה הוצאה לאור. הרשומות המתפרסמות בבלוג, נקראות פוסטים (פרסומים) והם משוייכים לקטגוריה אחת או יותר, מסודרים באופן כרונולוגי (פרסום אחרון למעלה).  בסוף כל פוסט בבלוג יכולים הקוראים להגיב לנאמר בו וליצור דיון סביב נושא הפוסט. הבלוג יכול להיות מן סוג של יומן רשת אישי או עסקי או אקדמי או פוליטי וכן הלאה. הבלוג נותן לכל אדם המעוניין בכך את האפשרות להיות מוציא לאור.

מהו אתר אינטרנט?

 Atar4U - הקמת אתר אינטרנטאתר אינטרנט מסורתי בנוי בדרך כלל מדפים סטטיים המתעדכנים לעתים רחוקות. הדפים של אתר אינטרנט, בדרך כלל מספקים מידע על שירות או מוצר קבועים ולכן אין צורך לעדכן דפים אלו לעתים קרובות. כיון שאינם מתעדכנים לעתים קרובות, הקידום שלהם במנועי החיפוש תלוי בעיקר במספר הביקורים בדפים אלו ובמשך השהיה בהם וחסר את היתרון של דפי הבלוג המתעדכנים בתכנים שלהם לעתים קרובות.

אז מה כדאי? להקים אתר אינטרנט או בלוג?

אם אתם מספקים מוצרים ואו שירותים, שהם ידועים ומפורסמים ובעלי דרישת שוק גבוהה, אז אתר אינטרנט עם דף בית קבוע, בהחלט יספק את הצורך שלכם.

אם אתם צריכים להתאמץ כדי למשוך קהל לקוחות, אין ספק שכדאי לכם לשלב בלוג באסטרטגיית השיווק שלכם ואף לשלב אותו או להפוך אותו לדף הבית שלכם.

Anonymous   3 בינואר 2015  

אם אתם משתמשים במערכת ניהול תוכן של וורדפרס, בין אם הקמתם אתר אינטרנט בעצמכם ובין אם הקימו עבורכם וקבלתם ממשק ניהול, ודאי שמתם לב, שמערכת ניהול התוכן של וורדפרס, מאפשרת לכם לפרסם לאתר פוסטים ואו עמודים. אז מה ההבדל ביניהם? מבולבלים?

מהו פוסט?

Atar4U - מה זה פוסט?פוסט, באנגלית Post, בתרגום מילולי פרסום. באתר בלוג הכוונה לפרסום של רשומה (מאמר או כתבה או סיפור...).

בדרך כלל יש לפוסט מספר מאפיינים שאינם קיימים בעמודים:

1. פוסט משויך לפחות לקטגוריה אחת. משמעות הדבר שלמשתמש ולמנועי החיפוש קל יותר למצוא את הפוסט. הפוסט יכול להיות משויך גם לתגיות.

2. פוסט מפורסם עם תאריך ושם המחבר. שוב המשמעות היא קלות רבה יותר למנועי חיפוש באיתור הפוסט לפי תאריך או שם המחבר.

3. בסיום כל פוסט יהיה מקום לקהל הקוראים להגיב לנאמר בו ובעצם ליצור דיון סביב נושא הפוסט. משמעות הדבר היא, שעם כל תגובה, עמוד הפוסט מתעדכן והופך להיות יותר רלוונטי עבור מנועי החיפוש.

מהו עמוד?

עמוד הוא דף אינטרנט סטטי. ניתן להגדיר אותו כעמוד נסתר או כעמוד שכפתור מוביל אליו, או כעמוד שקישור פנימי כלשהו באתר האינטרנט מוביל אליו. ברוב המקרים, עמוד הוא דף אינטרנט שמגיעים אליו מן התפריט העליון או מן התפריט הימני של האתר. השימוש בעמוד נעשה בד"כ, כאשר תוכן העמוד הוא קבוע ושאינו משתנה לעתים קרובות. עמוד של בלוג הוא עמוד המשתנה באופן אוטומטי, כאשר מוסיפים פוסט חדש והוא זה שמוצג בראש העמוד.

Anonymous   3 בינואר 2015  

קטגוריות

כאשר אתם מבקשים לפרסם פוסט כלשהו בבלוג שלכם, אתם נדרשים לשייך אותו לפחות לקטגוריה אחת. מערכת ניהול התוכן של וורדפרס מגיעה עם קטגוריית ברירת המחדל 'כללי'. אני ממליץ, שעם הקמת המערכת, תכנסו בממשק הניהול לניהול קטגוריות תחת פוסטים (לוח בקרה>פוסטים>קטגוריות) ותקימו את הקטגוריות הרלוונטיות לאתר הבלוג שלכם. מיד לאחר מכן תוכלו למחוק את הקטגוריה 'כללי'. זו קטגוריה מיותרת שאינה מקדמת אף מילת מפתח רלוונטית לאתר הבלוג שלכם.

Atar4U - קטגוריותלרוב, הקטגוריה מבטאת את התחום עליו נכתב הפוסט, מה שמסייע למנועי חיפוש למצוא את פוסט הרלוונטי למילת חיפוש שהוזנה על ידי המשתמש המחפש אותה. לכן, הגדרת קטגוריות ושיוכן בצורה מדויקת יותר לפוסטים שלכם, תמשוך אל הפוסט את קהל היעד הרלוונטי בקלות רבה יותר. למעשה, הקטגוריות מסייעות למנועי החיפוש לקטלג פרסומים שונים לפי הנושאיםתחומים אליהם הם שייכים. לנו הקטגוריות מסייעות לקבץ פרסומים לקבוצות לפי נושאים דומים. זה משהו דומה למגירות של ארונית או לפרקים בתוכן העניינים של ספר. הקטגוריות בוורדפרס עוזרות לעשות סדר וארגון, הן אצל המשתמש והן במנועי החיפוש.

על אף ההמלצה שלי, להגדיר מלכתחילה את הקטגוריות של אתר הבלוג שלכם, קחו בחשבון, שבכל עת ניתן להוסיף קטגוריה, גם תוך כדי כתיבת הפוסט. אין מגבלה על מספר הקטגוריות, וניתן להגדיר גם קטגוריות משנה. לכל קטגוריה ניתן להגדיר גם תיאור קטגוריה, דבר שיכול להועיל בקידום הקטגוריה במנועי החיפוש.

רוב ערכות הנושא של עיצוב אתרי בלוג מציגות בסרגל הצדדי של דפי הבלוג את רשימת הקטגוריות. ברוב ערכות הנושא, גם ניתן לקבוע אם סרגל הצד יהיה בצד ימין או שמאל או בשניהם. אם ערכת הנושא של אתר הבלוג שלכם אינה כוללת את האפשרות להציג את הקטגוריות בסרגל הצד ואתם מעוניינים להוסיף אותה, אפשר לעשות זאת בקלות בעזרת וידג'ט.

שימו לב: אל תבלבלו בין קטגוריות פוסטים לקטגוריות קישורים. קטגוריות קישורים. קטגוריות הקישורים נועדו אך ורק לסייע בארגון הקישורים לאתרים ובלוגים אחרים. לניהול קטגוריות קישורים בוורדפרס, גשו אל לוח בקרה > קישורים > קטגוריות קישורים (השם הארוך 'קטגוריות קישורים' נועד ליצור הפרדה ואבחנה בינן לבין קטגוריות של פוסטים).

תגיות

Atar4U - תגיות וורדפרסהתגיות הן כמו האצבע המורה על תכני הפוסטים שלכם. התגיות יכילו את תתי הנושאים עליהם מדובר בפוסטים ולכן ניתן לשייך מספר גדול של תגיות לפוסט בודד. למשל, פוסט זה יכלול את התגיות קטגוריה, בלוג, וורדפרס, תגית. כל אלו נושאים הקשורים לפוסט זה. התגיות מסייעות למבקרים באתר הבלוג שלכם למצוא תכנים ספציפיים שמעניינים אותם. מערכת ניהול התוכן של וורדפרס, מאפשרת גם להוסיף בסרגל הצד 'ענן תגיות' המציג את התגיות הקשורות לפוסט שלכם.

Anonymous   3 בינואר 2015  

תמיכה
>