מהי מערכת וורדפרס?

ניהול אתרמערכת וורדפרס, היא מערכת קוד פתוח לניהול תוכן, שפותחה בראשיתה, במטרה להקים בלוגים. רק לאחרונה וורדפרס עברה פיתוח המאפשר לה לשמש גם כפלטפורמה פשוטה נוחה ומשוכללת, יעילה ותקנית, גם להקמת וניהול אתרי אינטרנט שאינם בלוג, כולל הקמת וניהול פורטלי תוכן, חנויות מקוונות, אתרי תדמית, דפי נחיתה, עלונים מקוונים (ניוזלטר) וגם להקמת וניהול רשת אתרים ואפילו רשת חברתית.

מערכת וורדפרס בנויה כך, שהיא ניתנת להקמה מהירה, בלחיצת כפתור ומילוי כמה שדות. הקמת המערכת הבסיסית של וורדפרס אורכת כ- 10 דק' בלבד.

עם סיום התקנת וורדפרס, נוצר ממשק ניהול לעיצוב האתר או הבלוג והזנתו בתכנים. באמצעות ממשק הניהול של וורדפרס ניתן להזין פוסטים, ליצור עמודים, ליצור קטגוריות, ליצור תגיות, להזין קבצי מדיה (קבצי תמונה, קבצי מוסיקה, קבצי וידאו, קבצי פלאש), להזין קישורים למקורות חיצוניים ברשת האינטרנט, לנהל תגובות של אנשים לפוסטים שנכתבו באתרבלוג, לנהל את עיצוב האתר (ברמה בסיסית) כולל ערכות נושא וידג'טים ותפריטים , להסיר ולהוסיף תוספים (אפליקציות) וכמובן לקבוע את הגדרות הבלוג או אתר האינטרנט שלנו.

כמובן, שעם סיום התקנת מערכת וורדפרס, לפני הזנת התכנים, נרצה להגדיר את וורדפרס, להסיר ממנה דברים מיותרים, להוסיף לה תוספים שחסרים לנו ואולי גם לקבוע את עיצוב הבלוג או אתר האינטרנט שאנו בונים.

קישורים חשובים: וורדפרס בעברית

האם קלות ההתקנה ופשטות מערכת ניהול התוכן של וורדפרס מספיקות כדי להקים לבד אתר אינטרנט תקני, תקין, מאובטח שיקדם את העסק שלכם? סביר להניח שלא, אלא אם יש לכם את הפנאי ואת הסבלנות ללמוד לא מעט דברים נוספים הקשורים בניהול ותחזוקה נכונה של אתר הבלוג שלכם. בנושא זה - היתרונות שבהקמת אתר בלוג על ידי אנשים מנוסים ומקצועיים אפרסם פוסט נפרד.

אהרל'ה
 

screen tagתמיכה
>