מה ההבדל בין אתר אינטרנט לבלוג?

אתר אינטרנט או בלוג?

אז אם במערכת ניהול תוכן של וורדפרס מקימים בלוגים ואתרי אינטרנט, אז מהו בעצם ההבדל בין בלוג לאתר אינטרנט? מבולבלים? אז בואו ונעשה סדר בדברים:

מהו בלוג?

בלוג, באנגלית Blog  שזה קיצור או חיבור של המילים Web log, כלומר יומן רשת או רשומון.

הבלוג הוא בעצם סוג של אתר אינטרנט, המהווה הוצאה לאור. הרשומות המתפרסמות בבלוג, נקראות פוסטים (פרסומים) והם משוייכים לקטגוריה אחת או יותר, מסודרים באופן כרונולוגי (פרסום אחרון למעלה).  בסוף כל פוסט בבלוג יכולים הקוראים להגיב לנאמר בו וליצור דיון סביב נושא הפוסט. הבלוג יכול להיות מן סוג של יומן רשת אישי או עסקי או אקדמי או פוליטי וכן הלאה. הבלוג נותן לכל אדם המעוניין בכך את האפשרות להיות מוציא לאור.

מהו אתר אינטרנט?

 Atar4U - הקמת אתר אינטרנטאתר אינטרנט מסורתי בנוי בדרך כלל מדפים סטטיים המתעדכנים לעתים רחוקות. הדפים של אתר אינטרנט, בדרך כלל מספקים מידע על שירות או מוצר קבועים ולכן אין צורך לעדכן דפים אלו לעתים קרובות. כיון שאינם מתעדכנים לעתים קרובות, הקידום שלהם במנועי החיפוש תלוי בעיקר במספר הביקורים בדפים אלו ובמשך השהיה בהם וחסר את היתרון של דפי הבלוג המתעדכנים בתכנים שלהם לעתים קרובות.

אז מה כדאי? להקים אתר אינטרנט או בלוג?

אם אתם מספקים מוצרים ואו שירותים, שהם ידועים ומפורסמים ובעלי דרישת שוק גבוהה, אז אתר אינטרנט עם דף בית קבוע, בהחלט יספק את הצורך שלכם.

אם אתם צריכים להתאמץ כדי למשוך קהל לקוחות, אין ספק שכדאי לכם לשלב בלוג באסטרטגיית השיווק שלכם ואף לשלב אותו או להפוך אותו לדף הבית שלכם.

אהרל'ה
 

תמיכה
>