מה ההבדל בין קטגוריה לתגית?

קטגוריות

כאשר אתם מבקשים לפרסם פוסט כלשהו בבלוג שלכם, אתם נדרשים לשייך אותו לפחות לקטגוריה אחת. מערכת ניהול התוכן של וורדפרס מגיעה עם קטגוריית ברירת המחדל 'כללי'. אני ממליץ, שעם הקמת המערכת, תכנסו בממשק הניהול לניהול קטגוריות תחת פוסטים (לוח בקרה>פוסטים>קטגוריות) ותקימו את הקטגוריות הרלוונטיות לאתר הבלוג שלכם. מיד לאחר מכן תוכלו למחוק את הקטגוריה 'כללי'. זו קטגוריה מיותרת שאינה מקדמת אף מילת מפתח רלוונטית לאתר הבלוג שלכם.

לרוב, הקטגוריה מבטאת את התחום עליו נכתב הפוסט, מה שמסייע למנועי חיפוש למצוא את פוסט הרלוונטי למילת חיפוש שהוזנה על ידי המשתמש המחפש אותה. לכן, הגדרת קטגוריות ושיוכן בצורה מדויקת יותר לפוסטים שלכם, תמשוך אל הפוסט את קהל היעד הרלוונטי בקלות רבה יותר. למעשה, הקטגוריות מסייעות למנועי החיפוש לקטלג פרסומים שונים לפי הנושאיםתחומים אליהם הם שייכים. לנו הקטגוריות מסייעות לקבץ פרסומים לקבוצות לפי נושאים דומים. זה משהו דומה למגירות של ארונית או לפרקים בתוכן העניינים של ספר. הקטגוריות בוורדפרס עוזרות לעשות סדר וארגון, הן אצל המשתמש והן במנועי החיפוש.

על אף ההמלצה שלי, להגדיר מלכתחילה את הקטגוריות של אתר הבלוג שלכם, קחו בחשבון, שבכל עת ניתן להוסיף קטגוריה, גם תוך כדי כתיבת הפוסט. אין מגבלה על מספר הקטגוריות, וניתן להגדיר גם קטגוריות משנה. לכל קטגוריה ניתן להגדיר גם תיאור קטגוריה, דבר שיכול להועיל בקידום הקטגוריה במנועי החיפוש.

רוב ערכות הנושא של עיצוב אתרי בלוג מציגות בסרגל הצדדי של דפי הבלוג את רשימת הקטגוריות. ברוב ערכות הנושא, גם ניתן לקבוע אם סרגל הצד יהיה בצד ימין או שמאל או בשניהם. אם ערכת הנושא של אתר הבלוג שלכם אינה כוללת את האפשרות להציג את הקטגוריות בסרגל הצד ואתם מעוניינים להוסיף אותה, אפשר לעשות זאת בקלות בעזרת וידג'ט.

שימו לב: אל תבלבלו בין קטגוריות פוסטים לקטגוריות קישורים. קטגוריות קישורים. קטגוריות הקישורים נועדו אך ורק לסייע בארגון הקישורים לאתרים ובלוגים אחרים. לניהול קטגוריות קישורים בוורדפרס, גשו אל לוח בקרה > קישורים > קטגוריות קישורים (השם הארוך 'קטגוריות קישורים' נועד ליצור הפרדה ואבחנה בינן לבין קטגוריות של פוסטים).

תגיות

התגיות הן כמו האצבע המורה על תכני הפוסטים שלכם. התגיות יכילו את תתי הנושאים עליהם מדובר בפוסטים ולכן ניתן לשייך מספר גדול של תגיות לפוסט בודד. למשל, פוסט זה יכלול את התגיות קטגוריה, בלוג, וורדפרס, תגית. כל אלו נושאים הקשורים לפוסט זה. התגיות מסייעות למבקרים באתר הבלוג שלכם למצוא תכנים ספציפיים שמעניינים אותם. מערכת ניהול התוכן של וורדפרס, מאפשרת גם להוסיף בסרגל הצד 'ענן תגיות' המציג את התגיות הקשורות לפוסט שלכם.

אהרל'ה
 

Support
error: אזהרה: תוכן מוגן