מה זה סלאג במערכת וורדפרס?

הסלאג (Slug) הוא קבוצת מילים המתארות את הפוסט או העמוד שלך ומופיעות כחלק משורת הכתובת שלהם. הסלאג משמש למבנה הקישורים וניתן לעריכה מתחת לשם הפוסט או העמוד.

 למה כדאי להשתמש בסלאג?

הסלאג מסייע למשתמש ולמנועי החיפוש למצוא את התוכן שלכם, ולכן עוזר להביא תנועה אורגנית לאתר או להחזיר אליה תנועה באמצעות הפניית 301.

כפי שניתן לראות בצילום המסך לעיל, מערכת וורדפרס, מגדירה אוטומטית את הסלאג כשם הפוסט, אם כך הגדרנו בהגדרות מבנה הקישורים, אך השתמשתי באפשרות עריכת הסלאג כדי לקצר אותו (מסומן בצהוב). הקידומת 'שאלות' היא שם הבסיס שנתתי לקטגוריית שאלות.

מערכת וורדפרס מאפשרת לערוך סלאג הן לפוסטים ולעמודים, וגם לקטגוריות ולתגיות.

המלצות לעריכת הסלאג

1. קצר ופשוט
2. תיאור ענייני הכולל את מילת המפתח העיקרית של התוכן.
3.להימנע מסיומת 2 - סיומת הניתנת לסלאג שכבר קיים במערכת.
4. לא לשנות את הסלאג לאחר הפרסום, אלא אם זה ממש הכרחי.שינוי הסלאג ישנה את כתובת ה URL של הדף וזה עלול לגרום לקישורים שנוצרו במנועי חיפוש ואתרים אחרים להיות משובשים.

מה לעשות כשיש כבר בלאגן גדול בסלאגים של האתר שלכם?

אם פונקציית הסלאג לא נלקחה בחשבון בתחילת העבודה על האתר, ואתם שמים לב שיש בלגן גדול בסלאגים שלכם, שעלול לפגוע בדירוג האתר בטווח הארוך, האפשרות הטובה ביותר היא להשתמש בהפניה 301. לצורך זה צריך לערוך את קובץ htaccess. או להשתמש בתוסף שמקל עליכם את העבודה. התוסף החינמי הטוב והנפוץ לשימוש למטרה זו הוא התוסף Redirection או לחילופין התוסף Simple 301 Redirect.

אהרל'ה
 

Support
error: אזהרה: תוכן מוגן