מה זה תוסף וורדפרס?

מערכת וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בסיסית, אשר כתובה בקוד פתוח ואשר מאפשרת למפתחי אתרים, ליצור תוכנות שמוסיפות למערכת תכונות נוספות. את המערכות האלו ניתן להתקין בצורה פשוטה על המערכת הבסיסית של האתר וכך להוסיף לה תכונות, בדומה לפאזל.

מערכות נוספות אלו נקראות תוספים (Plugins).

בכך טמון סוד ההצלחה של מערכת וורדפרס אשר יש לה אלפי מפתחים בכל רחבי העולם, אשר מסייעים זה לזה בהוספת תכונות מתקדמות לאתרי וורדפרס.

רוב התוספים של וורדפרס, כתובים גם הם בקוד פתוח ומוצעים לציבור המשתמשים ללא תשלום, דרך מאגר התוספים של וורדפרס. נכון לרגע זה יש במאגר התוספים של וורדפרס 35,287 תוספים חינמיים, אשר הורדו כבר יותר מ-815 מליון פעמים.

יש תוספים חינמיים רבים, שהם טובים ושימושיים, אך כמובן שרוב התוספים במאגר מיושנים, אינם מתוחזקים ומותאמים לגרסאות חדשות וסובלים מבעיות אבטחה בגלל שימוש שגוי בקוד.

הרבה ממפתחי התוספים, עשו זאת כי פיתחו מערכת ללקוחות שהם בנו להם אתר והחליטו לשתף את הפיתוח עם הציבור הרחב. במקרים רבים, מפתחים כאלו, מבקשים בצד של לוח הבקרה, תרומה להמשך הפיתוח של התוסף שלהם, אך ביצוע תרומה אינו מהווה תנאי להמשך הפיתוח.

יש גם מפתחי תוספים רבים, אשר מציעים דרך המאגר תוסף חינמי, אבל מציעים במערכת לוח הבקרה, לשדרג לגרסת פרימיום מתקדמת יותר בתשלום. תשלומים אלו עוזרים למפתחים, להמשיך להשקיע, לשפר ולפתח הן את גרסאות הפרימיום והן את הגרסאות החינמיות של התוספים.

דוגמאות לתוספים, אשר אינם חלק מן המערכת הבסיסית של וורדפרס, הם תוספים למערכת טפסי צור קשר, תוסף למערכת הרשמה לניוזלטר, תוסף להזמנת שולחן במסעדה, או תור למספרה/מרפאה/מטפל/פסיכולוג/שיעור פרטי וכד', בוקינג לצימר או בית מלון, ועוד.

תרגמנו עבורכם מאות תוספי וורדפרס לעברית. לרשימה המלאה של תוספי וורדפרס בעברית

חסרה לכם מערכת באתר שלכם ואתם רוצים שנמצא לכם אם היא קיימת ושנתקין לכם אותה באתר?
חסרות תכונות במערכת של האתר שלכם ואתם רוצים שנשפר אותה?
חסרה לכם מערכת באתר שלכם ואתם רוצים שנפתח אותה עבורכם?

צרו קשר

אהרל'ה
 

Support
error: אזהרה: תוכן מוגן